Tyrimai rodo, jog barzdos moterims asocijuojasi su branda, vyriškumu ir pasitikėjimu savimi. Tam tikrose kultūrose barzda buvo siejama su fizine jėga, ištverme, gal dėl to moterims, nors tai ir subjektyvu, vyrai su barzdomis yra patrauklesni. Tvarkinga barzda rodo, jog vyras rūpinasi savo išvaizda, barzda atskleidžia jo asmenybę, sukuria teigiamą įspūdį aplinkiniams. Tad kaip teisingai ją prižiūrėti?
Įdomus faktas: Ar žinojote, kad ilgiausia pasaulyje užregistruota barzda priklausė norvegui Hansui Langsethui, kurio barzdos ilgis siekė virš 5 metrų!
1-as žingsnis: reguliarus barzdos plovimas
Barzdos priežiūra prasideda nuo barzdos plovimo, kurio metu iš barzdos pašalinami susikaupę nešvarumai, riebalai ir bakterijos.
Rekomenduojama barzdą plaunant naudoti aukštos kokybės specialiai barzdai skirtą šampūną. Šie barzdos šampūnai ne tik maitina barzdą reikiamomis medžiagomis, bet ir drėkina veido plaukus jų neišsausindami. Renkantis šampūną, svarbu įvertinti savo poreikius, odos ir plaukų būklę ir rinktis specialiai tam skirtą priemonę. Daugiau apie tai, kuo barzdos šampūnas skiriasi nuo įprasto skaitykite straipsnyje - Barzdos šampūnas: neatsiejama barzdos priežiūros dalis.
Įdomus faktas: Senovės Egipte, faraonai nešiojo netikras barzdas kaip savo galios ir valdžios simbolį.
2-as žingsnis: barzdos formavimas ir kirpimas
Kirpti barzdą svarbu norint išlaikyti jos formą ir išvengti galiukų skilinėjimo. Kirpimui galima naudoti barzdos formavimo mašinėlę arba specialias žirkles. Kirpti pradėkite nuo ilgesnio plauko palaipsniui mažinant ilgį, kol pasieksite norimą barzdos ilgį ir stilių. Atkreipkite dėmesį į kaklo ir skruostų linijas, nes šias vietas reikia tiksliai formuoti skustuvu, kad tiek barzda, tiek veido linijos išliktų ryškios ir tvarkingos.
Savarankiškas barzdos formavimas ir kirpimas namuose taip pat įmanomas – kuo dažniau tai darysite, tuo greičiau įgausite barzdos formavimo įgūdžių!
Įdomus faktas: Kvinslando universiteto atliktas tyrimas parodė, kad barzda gali apsaugoti nuo 90-95% kenksmingų UV spindulių, o tai gali padėti išvengti odos vėžio.
3-ias žingsnis: barzdos drėkinimas
Barzdos drėkinimas - ne ką mažiau svarbus žingsnis norint turėti žvilgančią ir sveikai atrodančią barzdą. Drėkinti barzdą būtina norint išvengti išsausėjimo, niežėjimo ir dirginimo jausmo. Tiek barzdos aliejus, tiek barzdos balzamas gali būti naudojami veido plaukams drėkinti ir išlaikyti juos švelnius bei sveikus. Nedidelį kiekį aliejaus ar balzamo užtepkite ant delnų ir įmasažuokite į barzdą, ypatingą dėmesį skirdami veido plaukų galiukams. Skirtumą pamatysite iš karto!
Įdomus faktas: Vasarą barzda auga greičiau nei žiemą dėl padidėjusio testosterono kiekio.
4-tas žingsnis: barzdos šukavimas
Barzdos šukavimas padeda išvengti susivėlimo bei mazgų susidarymo, o naudojant barzdos aliejų, paskirsto jį per visą plauko ilgį. Kasdien švelniais judesiais šukuokite barzdą specialiu barzdos šepečiu arba šukomis. Jeigu barzda ilgesnė, galima pirmiausia šepečiu pašalinti mazgelius, o tada šukomis sušukuoti barzdą. Šukuoti reikėtų plaukų augimo kryptimi.
Įdomus faktas: Vidutiniškai vyrai skusdamiesi praleidžia apie 5 savo gyvenimo mėnesius.
5-tas žingsnis: sveikos mitybos laikymasis
Jūsų barzdos išvaizda tikrai pagerės, jeigu laikysitės visų pagrindinių žingsnių, tačiau plaukų sveikata labai didele dalimi priklauso ir nuo jūsų mitybos.
Baltymai, riebalų ir mineralai gali padėti skatinti barzdos augimą ir užkirsti kelią plaukų slinkimui. Toks maistas kaip lašiša, riešutai, vaisiai ir daržovės yra puikūs pagrindinių maistinių medžiagų šaltiniai.
Be to, nepamirškite ir vandens! Gerdami daug skysčių odą ir plaukus drėkinsite iš vidaus. Svarbu mitybą papildyti vitaminais, odos ir plaukų sveikatai svarbūs biotinas, cinkas, magnis, vitaminai A, D, E ir kt.
Jei barzdos auginimas ar stropi priežiūra yra jūsų prioritetas, ypatingą dėmesį skirkite biotinui, cinkui, magniui ir vitaminams A, D, E ir K2.
Įdomus faktas: Barzda gali padėti reguliuoti kūno temperatūrą, nes šaltu oru veidas yra šildomas, o karštu – vėsinamas.
Barzdos priežiūros priemonės:
Vienas iš egzistuojančių mitų yra tai, jog barzdai prižiūrėti nereikia naudoti jokių priemonių, tačiau net jei barzdos priežiūrai neskiriate daug laiko, kokybiški produktai gali žymiai pakeisti plauko būseną ir išvaizdą. Barzdos priežiūros rutinai reikalingos priemonės:
- Barzdos kirpimo mašinėlė: barzdos kirpimo mašinėlė yra būtinas įrankis barzdai kirpti ir formuoti. Ieškokite su reguliuojamais nustatymais, kad pasiektumėte norimą barzdos ilgį.
- Barzdos žirklės: barzdos žirklės yra mažesnės nei įprastos žirklės ir turi suapvalintą galiuką, todėl puikiai tinka kirpti subtilias vietas, tokias kaip ūsai ar vietas aplink lūpas.
- Barzdos šukos: barzdos šukos yra puiki priemonė barzdai išpainioti ir ištiesinti. Galima naudoti šukas su plačiais dantimis ar šepetį švelniais šeriais, kad tiktų jūsų barzdos tekstūrai bei nepažeistų plaukų.
- Barzdos šampūnas ir kondicionierius: barzdai skirtas šampūnas ir kondicionierius yra būtini norint kokybiškai bei efektyviai plauti ir kondicionuoti barzdą.
- Barzdos aliejus: barzdos aliejus drėkina jūsų veido plaukus ir odą, apsaugo nuo išsausėjimo ir niežėjimo.
- Barzdos balzamas: barzdos balzamas yra tirštesnė, į vašką panaši medžiaga, kuri suteikia lengvą fiksaciją ir papildomą drėkinimą jūsų plaukams.
- Skustuvas: skustuvu galima skusti visas vietas už barzdos ribų, pavyzdžiui, kaklą ir skruostus.
Investuodami į šias priemones, sukursite sau barzdos priežiūros ritualą ir įprotį, kuris laikui bėgant ne tik pagerins jūsų išvaizdą, suteiks daugiau pasitikėjimo savimi, bet ir pritrauks malonių komplimentų!
Prižiūrėti barzdą taip pat svarbu kaip prižiūrėti galvos plaukus. Jeigu norite, kad plaukai atrodytų tvarkingai ir sveikai, vadovaukitės aprašytais žingsniais. Kad ir dėl kokios priežasties auginate ar planuojate auginti barzdą - rūpindamiesi ja, galite atrodyti ir jaustis savo geriausia versija, tiek fiziškai, tiek emociškai.